هزینه عمل مینی بای پس معده در سال 1403

فهرست مطالب

هزینه عمل مینی بای پس معده به تجهیزات پزشکی، داروها، محل اقامت در بیمارستان، دستمزد جراح و غیره بستگی دارد. در واقع همه این موارد روی قیمت عمل مینی بای پس معده تاثیر می گذارند. در این مقاله سعی شده است تمامی ابهامات شما در مورد قیمت جراحی مینی بای پس معده چه با بیمه تکمیلی، چه با تامین اجتماعی و چه در بیمارستان دولتی یا خصوصی به تفصیل بیان شود.

 

هزینه عمل مینی بای پس معده + ایران اسلیو

 

هزینه عمل مینی بای پس معده در تهران چقدر است؟

همانطور که ذکر شد قیمت عمل مینی بای پس معده به عوامل مختلفی مرتبط است.

از این عوامل می توان به هزینه های بیمارستانی که در آن جراحی و درمان انجام می شود، دستمزد پزشک و هزینه آزمایشات قبل و بعد از عمل معده اشاره کرد.

هزینه جراحی مینی بای پس معده در سال 1403

در این مقاله چند بار اشاره شد که هزینه این عمل به عوامل متعددی مانند هزینه بیمارستان، دستمزد جراح خوب مینی بای پس و غیره بستگی دارد. افزایش هزینه ممکن است به دلیل تورم و افزایش هزینه تجهیزات پزشکی، خدمات درمانی و غیره کمی با سال قبل متفاوت باشد.

اما به طور کلی می توان هزینه عمل مینی بای پس معده در سال 1402 را در حدود 85 تا 90 میلیون تومان عنوان کرد. البته هزینه جراحی در سال آینده بستگی به قیمت ارز(به دلیل وسایل وارداتی) و تعرفه اعلامی وزارت بهداشت دارد.

اگر شما هم قصد انجام این عمل را دارید ، فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

آیا عمل مینی بای پس معده تحت پوشش بیمه است؟

چون این عمل حالت درمانی نیز دارد ، به احتمال زیاد شامل بیمه می شود. امروزه جراحی های کاهش وزن عموماً تحت پوشش اکثر شرکت های بیمه بزرگ قرار می گیرند ؛ اما جهت اطمینان بیشتر با شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

هزینه عمل مینی بای پس معده با تامین اجتماعی

در شرایط فعلی با توجه به افزایش نرخ ارز و همچنین هزینه های تجهیزات پزشکی وارداتی، قیمت تجهیزات مستعمل افزایش چشمگیری داشته است. به همین دلیل بیمارستان های دولتی نمی توانند تمام هزینه های این جراحی را پوشش دهند و بیمه تنها بخش محدودی از آنها را پوشش می دهد.

در مرحله اول، بیمه گر تامین اجتماعی باید ابتدا تایید کند که شما کاندیدای واجد شرایط (BMI بالای 40) برای دریافت بیمه هستید. هزینه جراحی مینی بای پس معده فقط تا حدی توسط تامین اجتماعی تامین می شود. تامین اجتماعی بستری شدن در بیمارستان وغیره را تحت پوشش قرار می دهد.

امروزه هر بیمارستان پروتکل و دستورالعمل خاص خود را برای جراحی دارد، اما با توجه به اینکه هزینه تجهیزات مصرفی به دلیل افزایش نرخ دلار افزایش یافته است، بیمه تقریباً تجهیزات مصرفی را حتی در مراکز دولتی پوشش نمی دهد. بنابراین بیمار باید تجهیزات جراحی خود را تهیه کند.

هزینه عمل مینی بای پس معده با بیمه تکمیلی

بیمه های تکمیلی مختلف شرایط خاص خود را برای پرداخت این هزینه دارند. برای بیمه تکمیلی شاخص توده بدنی بیمار باید بالای 40 باشد تا بیمه تکمیلی هزینه های مربوط به جراحی را به طور کامل پوشش دهد.

البته این مورد قطعی نمی باشد. برخی از بیمه های تکمیلی دارای استثنائات و قوانینی مانند سقف بیمه و محاسبه درصد هستند. بنابراین قبل از انجام جراحی باید میزان پوشش بیمه ای را بدانید تا بدانید بیمه تکمیلی چقدر هزینه جراحی مینی بای پس را پوشش می دهد.

هزینه جراحی مینی بای پس معده با بیمه نیروهای مسلح

قیمت مینی بای پس معده درست مثل بیمه های قبلی ، در شرایط خاصی تحت پوشش قرار می گیرد. قبل از هر چیز، پزشک باید آزمایش ها و بررسی های اولیه لازم را انجام دهد و تأیید کند که هدف از جراحی بای پس درمانی است و نه زیبایی. علاوه بر این، برای بازپرداخت توسط بیمه نیروهای مسلح، بیمار باید رژیم درمانی تجویز شده توسط پزشک را برای چندین ماه مطابق با ذکر شده دنبال کند.

هزینه عمل مینی بای پس معده با بیمه سلامت

بیمه سلامت یک مدل بیمه پایه محسوب می شود و کسانی که بیمه دیگری ندارند می توانند بدون پرداخت حق بیمه از این نوع بیمه استفاده کنند. با اینکار متقاضیان برای اکثر مشکلات خود راه حل بسیار مفیدی کسب کرده و هزینه های انجام شده برای مشکلات خود را کاهش می دهند.

نکته مهم در مورد بیمه سلامت این است که برای تمامی مشکلات مانند بستری شدن و درمان سرپایی در بیمارستان های دولتی و خصوصی قابل استفاده است.

زیرا همه این بیمارستان ها با دولت قرارداد دارند و مشمول بیمه سلامت هستند. به همین ترتیب، می توانید از خدمات بیمه درمانی برای بهبودی و درمان خود استفاده کنید.

سخن آخر

جراحی چاقی ، یک عمل پیچیده است که نیاز به انجام مراقبت های بسیاری دارد. بسیاری از متقاضیان این عمل در مورد هزینه آن نگران هستند و گاهی به خاطر این موضوع نیز از سلامت خود می گذرند. در این مقاله ، ما سعی کردیم در مورد عوامل تاثیرگذار روی هزینه عمل مینی بای پس صحبت کنیم. علاوه بر آن در مورد بیمه های مختلف و پوشش آن ها نیز صحبت شد. اما توصیه می شود زمانی که تصمیم قطعی را گرفتید ؛ ابتدا با پزشک خود مشورت کرده و سپس از شرکت بیمه خود نیز راهنمایی بگیرید.

برای اطلاع از هزینه مینی بای پس در سال 1403 با شماره های زیر تماس بگیرید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سابقه بیش از 1000 جراحی چاقی در هر سال.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها