هزینه عمل ساسج بای پس | عوامل موثر بر آن

فهرست مطالب

هزینه عمل ساسج بای پس به حداقل 5 عامل مهم بستگی دارد. ما در این مطلب از آخرین هزینه های انجام این روش در ایران و عواملی به طور مستقیم و غیرمستقیم بر این هزینه تأثیر می گذارند صحبت کرده ایم. توصیه می شود قبل از هر چیز در صورت عدم آشنایی کامل با عمل لاغری و به خصوص عمل ساسج بای پس ، این مطلب را تا انتها بخوانید.

 

هزینه عمل ساسج بای پس + ایران اسلیو

 

هزینه عمل ساسج بای پس به صورت حدودی چقدر است؟

به طور حدودی (و نه دقیق) هزینه عمل ساسج بای پس در سال 1402 بدون بیمه بین 85 تا 90 میلیون تومان خواهد بود. این هزینه پیچیدگی های جراحی را شامل نمی شود

فرض کنید کاندیدای خوبی برای این پروسه هستید. اگر دستورات بهترین دکتر ساسج بای پس را قبل از جراحی رعایت کرده باشید و اتفاق خاصی در حین جراحی نیفتد، عمل بسیار سریع و با موفقیت انجام می شود و در عرض 24 تا 48 ساعت از بیمارستان ترخیص می شوید.

اما اگر به دلایلی پس از جراحی وضعیت شما بهبود نیافت و مجبور شوید چند روز دیگر در بیمارستان بمانید (یا در بخش مراقبت های ویژه و مراقبت های ویژه بستری شوید)، هزینه عمل ساسج بای پس معده به طور طبیعی افزایش می یابد.

البته بیش از 90 درصد بیماران پس از 24 ساعت با سلامت عمومی بدون مشکل اساسی ترخیص می شوند و نیازی به پرداخت هزینه بیشتر برای این عمل ندارند؛ زیرا دیگر نیازی به بستری شدن، دریافت دارو و غیره  نیست و هیچ مبلغ دیگری به فاکتور شما اضافه نخواهد شد.

قیمت عمل ساسج بای پس به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل زیادی بر میزان هزینه جراحی ساسج بای پس معده تأثیر می گذارد و می تواند آن را افزایش یا کاهش دهد. اما این 5 عامل مهم ترین هستند و بیشترین تاثیر را دارند:

 • نوع بیمارستانی که جراحی در آن انجام می شود (خصوصی یا دولتی)
 • تخصص جراح انتخابی شما (متخصص يا غيرمتخصص)
 • پوشش بیمه ای (پایه و تکمیلی)
 • شهر محل سکونت (برای مثال هزینه عمل ساسج بای پس در تهران از شهرهای دیگر بیشتر است)
 • مدت بستری شدن پس از جراحی (عوارض و چالش ها)

اگر شما هم میخواهید این عمل را انجام دهید ، فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

هزینه ساسج بای پس برای چه چیزهایی مصرف می شود؟

بیشتر هزینه ها برای معاینه، اتاق عمل و بستری در نظر گرفته شده است، پس از این 3 عامل باید حقوق جراح را نیز در نظر گرفت. به طور کلی هزینه اختصاص داده شده به این عمل برای موارد زیر استفاده می شود:

 • هزینه ماندن در بیمارستان بیمارستان (تخت معمولی یا مراقبت های ویژه)
 • دارو + لوازم استفاده شده در بیمارستان
 • دستمزد پزشک
 • هزینه اتاق عمل
 • هزینه بیهوشی
 • آزمایشات
 • تصاویر پزشکی
 • داروها + وسایل اتاق عمل
 • فیزیوتراپی
 • هزینه های دیگر (شامل ویزیت + مشاوره + رژیم غذایی و غیره)

هزینه عمل ساسج بای پس با بیمه پایه و بیمه تکمیلی چقدر است؟

بیمه پایه، مانند تامین اجتماعی، بخشی از هزینه ها را پوشش می دهند؛ به عنوان مثال، هزینه های بستری و دارو اغلب تحت پوشش این نوع بیمه است.

اما نکته بسیار مهم این است که هزینه جراحی ساسج بای پس با این بیمه ها آنقدری کاهش نمی یابد. اگر می خواهید مقدار بیشتری از هزینه ها را کسر کنید، باید بیمه تکمیلی داشته باشید.

توجه داشته باشید که بیمه های تکمیلی تنها تحت شرایط خاصی ، بخشی از هزینه ها را پوشش می دهند. به عنوان مثال، بیشتر بیمه های تکمیلی فقط افرادی را تحت پوشش قرار می دهند که شاخص توده بدنی 40 یا بیشتر دارند. البته پوشش هزینه عمل ساسج بای پس با بیمه تکمیلی بستگی به شرایط شرکت بیمه، سقف بیمه و درصد فرانشیز دارد.

عمل ساسج بای پس ارزان قابل اعتماد است؟

هنگام انتخاب بای پس ساسج به عنوان یک روش کاهش وزن، ملاحظات زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. مثلا جراحی شما در کجا انجام می شود؟ چه کسی جراحی را انجام می دهد؟ و چقدر حاضرید هزینه بپردازید؟

همه این سوالات بر تصمیم نهایی شما در مورد این عمل تاثیر می گذارد. هزینه عمل ساسج بای پس معده ممکن است در برخی از مراکز کمتر و در برخی دیگر قابل توجه باشد. با این حال، هزینه نباید ملاک انتخاب یا رد جراح کاهش وزن باشد.

اما سعی داشته باشید جراحانی را که هزینه بسیار پایینی دریافت می کنند (خیلی کمتر از حد معمولی) را حذف کنید زیرا هیچ ارزانی بی دلیل نیست. علاوه بر این، با بررسی نظرات قبل و بعد، نتایج عمل ها و سایر نکات بسیار مهم می توانید تصمیم نهایی در انتخاب جراح را بگیرید.

سخن آخر

زمانیکه تصمیم به انجام یک جراحی مثل ساسج می گیرید ، باید خیلی از شرایط اعم از هزینه این عمل را در نظر داشته باشید. عوامل زیادی روی هزینه عمل ساسج بای پس تاثیر می گذارند که همگی در این مقاله ذکر شدند. توجه داشته باشید که هزینه بالای این پروسه نباید روی تصمیم شما اثر گذار باشد و در این راه باید بیشتر برای تجربه و مهارت جراح خود اهمیت قائل شوید.

برای اطلاع از هزینه عمل ساسج بای پس در سال 1403 با شماره های زیر تماس بگیرید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سابقه بیش از 1000 جراحی چاقی در هر سال.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها